308 1.6 16V VTi Automatic kronik sorunları neler?

2010 · 1.6 16V VTi Automatic · 3 doğrulanmış bulgu
"308 1.6 16V VTi Automatic güvenilir mi, nelere dikkat etmeli?"

İkinci el Peugeot 308 1.6 16V VTi Automatic 2010 alırken en çok dile getirilen konu: Tekleme / Mikro-tekleme. Ayrıca Düzensiz güç dağıtımı ve dengesiz rölanti de sık raporlanıyor.

Dikkatli ol

En çok dile getirilen konu: Tekleme / Mikro-tekleme. Bakım geçmişi ve test sürüşü kritik.

Motor / versiyon
1.6 16V VTi Automatic
Model yılları
2010

Bilinen sorunlar ve riskler

En çok dile getirilenden başlayarak, her biri kaynağıyla.

Tekleme / Mikro-tekleme

Sık duyulur

Teknik forumlarda sıkça bildirilen mikro-tekleme veya düzensiz motor çalışması, özellikle sabit hızlarda veya rölantide görülüyor. Belirtiler arasında titreşimler, gaz tepkisinde kayıp ve motor ısınana kadar sarsıntılı çalışma yer alıyor

Engine Internal

Düzensiz güç dağıtımı ve dengesiz rölanti

Sık duyulur

Motor çalışma sıcaklığına ulaşana kadar düzensiz güç dağıtımı, zengin karışım ve dengesiz rölanti bildiriliyor. Arıza lambası yanması, güç kaybı veya dalgalı rölanti görülebilir

Engine Internal

Aşırı yağ tüketimi

Ara sıra

1.6 VTi motor sahiplerinin çoğu, normalden yüksek yağ tüketimi bildiriyor ve bakımlar arasında yağ eklemesi gerekiyor. İtalyan forum raporları, birkaç bin kilometrede yüzlerce mililitreye ulaşan değerler gösteriyor

Engine Internal

Peugeot 308 1.6 16V VTi Automatic yorumu: alınır mı, nasıl bir araba?

Peugeot 308 1.6 16V VTi Automatic için kaynaklarda öne çıkan başlık Tekleme / Mikro-tekleme; alınır mı sorusunun cevabı büyük ölçüde 5FWEP6 tercihine ve bu başlıkların bakım/servis geçmişinde nasıl göründüğüne bağlı.

Peugeot 308 1.6 16V VTi Automatic teknik özellikler

Peugeot 308 1.6 16V VTi Automatic 2010 için bagaj hacmi 573 litre, yakıt tüketimi 7,5 l/100 km (şehir 10,4 l/100 km · şehir dışı 5,9 l/100 km), 0–100 hızlanması 13,4 saniye.

Bagaj hacmi
573 litre
Yakıt tüketimi
7,5 l/100 km (şehir 10,4 l/100 km · şehir dışı 5,9 l/100 km)
0–100 km/s
13,4 saniye
Azami hız
182 km/s
Lastik ebatları
225/45 R17
Yakıt deposu
60 litre
Boyutlar (U×G×Y)
4500 × 1815 × 1564 mm

Aynı versiyon, farklı yıl

Sık sorulanlar

Peugeot 308 1.6 16V VTi Automatic alınır mı?+
Tek bir evet/hayır yerine kaynaklardaki dikkat başlıklarını bakım geçmişiyle birlikte okumak daha güvenli. Bu sayfada öne çıkan başlık: Tekleme / Mikro-tekleme. Alım kararı 5FWEP6 ve servis kayıtlarına göre değişir.
Peugeot 308 1.6 16V VTi Automatic nasıl bir araba?+
Kaynaklarda Peugeot 308 1.6 16V VTi Automatic için sık geçen dikkat çerçevesi: Tekleme / Mikro-tekleme. Detaylı kartlar bu sayfadaki bilinen sorunlar bölümünde; motor/yıl tercihini birlikte okuyun.
Peugeot 308 1.6 16V VTi Automatic kronik sorunları neler?+
Kaynaklarda öne çıkan başlıklar: Tekleme / Mikro-tekleme; Düzensiz güç dağıtımı ve dengesiz rölanti; Aşırı yağ tüketimi.
Peugeot 308 1.6 16V VTi Automatic alırken nelere dikkat etmeli?+
2010 model 1.6 16V VTi Automatic alırken servis geçmişi, test sürüşü ve motor/şanzıman uyarılarına bakmak gerekir. En sık raporlanan konular: Tekleme / Mikro-tekleme; Düzensiz güç dağıtımı ve dengesiz rölanti.
Carbeak verileri nasıl toplanıyor?+
Bu sayfadaki kartlar Difetti arıza veritabanı kayıtlarından türetilir; kaynak araç ile hedef araç arasında marka, yakıt, motor ve nesil uyumu doğrulanır. Yetersiz kanıt olan başlıklar gösterilmez.

Doğrulayamadığımız iddiayı yazmıyoruz. Kartlar kaynak doğrulamasından geçmiş Difetti arıza kayıtlarına dayanır; hedef araç ile kaynak araç arasında marka, yakıt, motor ve nesil uyumu kontrol edilir.

Başka bir araca mı bakıyorsun?

Marka, model ve yılı seç, raporu 30 saniyede gör.

Hemen analiz et