Crossland 1.2 ECOTEC Turbo kronik sorunları neler?

2017 · 1.2 ECOTEC Turbo · 4 doğrulanmış bulgu
"Crossland 1.2 ECOTEC Turbo güvenilir mi, nelere dikkat etmeli?"

İkinci el Opel Crossland 1.2 ECOTEC Turbo 2017 alırken en çok dile getirilen konu: Erken zamanlama zinciri aşınması. Ayrıca Aşırı motor yağı tüketimi de sık raporlanıyor.

Dikkatli ol

En çok dile getirilen konu: Erken zamanlama zinciri aşınması. Bakım geçmişi ve test sürüşü kritik.

Motor / versiyon
1.2 ECOTEC Turbo
Model yılları
2017

Bilinen sorunlar ve riskler

En çok dile getirilenden başlayarak, her biri kaynağıyla.

Erken zamanlama zinciri aşınması

Sık duyulur

Crossland'daki bazı PureTech 1.2 ünitelerinde (yaklaşık 2017-2021) zamanlama kayışında (yağ banyolu tip) erken bozulma görülebilir. Kayış parçacıkları motor yağını kirletebilir ve geçişleri tıkayabilir

Engine Internal

Aşırı motor yağı tüketimi

Sık duyulur

1.2 Turbo motor, anormal miktarda yağ tüketebilir, sık sık yağ eklenmesini gerektirir ve izlenmezse hasar riskini artırır

Engine Internal

Emme valflerinde karbon birikmesi

Ara sıra

1.2 PureTech direkt enjeksiyon motorunda kilometre arttıkça emme valflerinde karbon birikmesi görülebilir; bu durum torku düşürür, güç aktarımını kötüleştirir ve yakıt tüketimini artırır

Engine Internal

Turboşarj tıkanması veya arızası

Ara sıra

Crossland ve benzeri araçlardaki 1.2 Turbo motorda turboşarj tıkanması veya buna bağlı arızalar (güç kaybı, artan yakıt tüketimi) bildiriliyor

Turbo

Opel Crossland 1.2 ECOTEC Turbo yorumu: alınır mı, nasıl bir araba?

Opel Crossland 1.2 ECOTEC Turbo için kaynaklarda öne çıkan başlık Erken zamanlama zinciri aşınması; alınır mı sorusunun cevabı büyük ölçüde B12XHL tercihine ve bu başlıkların bakım/servis geçmişinde nasıl göründüğüne bağlı.

Opel Crossland 1.2 ECOTEC Turbo teknik özellikler

Opel Crossland 1.2 ECOTEC Turbo 2017 için bagaj hacmi 410 litre, yakıt tüketimi 4,9 l/100 km (şehir 5,8 l/100 km · şehir dışı 4,3 l/100 km), 0–100 hızlanması 10,6 saniye.

Bagaj hacmi
410 litre
Yakıt tüketimi
4,9 l/100 km (şehir 5,8 l/100 km · şehir dışı 4,3 l/100 km)
0–100 km/s
10,6 saniye
Azami hız
188 km/s
Lastik ebatları
195/60 R16
Yakıt deposu
45 litre
Boyutlar (U×G×Y)
4212 × 1765 × 1605 mm

Aynı versiyon, farklı yıl

20172018

Sık sorulanlar

Opel Crossland 1.2 ECOTEC Turbo alınır mı?+
Tek bir evet/hayır yerine kaynaklardaki dikkat başlıklarını bakım geçmişiyle birlikte okumak daha güvenli. Bu sayfada öne çıkan başlık: Erken zamanlama zinciri aşınması. Alım kararı B12XHL ve servis kayıtlarına göre değişir.
Opel Crossland 1.2 ECOTEC Turbo nasıl bir araba?+
Kaynaklarda Opel Crossland 1.2 ECOTEC Turbo için sık geçen dikkat çerçevesi: Erken zamanlama zinciri aşınması. Detaylı kartlar bu sayfadaki bilinen sorunlar bölümünde; motor/yıl tercihini birlikte okuyun.
Opel Crossland 1.2 ECOTEC Turbo kronik sorunları neler?+
Kaynaklarda öne çıkan başlıklar: Erken zamanlama zinciri aşınması; Aşırı motor yağı tüketimi; Emme valflerinde karbon birikmesi.
Opel Crossland 1.2 ECOTEC Turbo alırken nelere dikkat etmeli?+
2017 model 1.2 ECOTEC Turbo alırken servis geçmişi, test sürüşü ve motor/şanzıman uyarılarına bakmak gerekir. En sık raporlanan konular: Erken zamanlama zinciri aşınması; Aşırı motor yağı tüketimi.
Carbeak verileri nasıl toplanıyor?+
Bu sayfadaki kartlar Difetti arıza veritabanı kayıtlarından türetilir; kaynak araç ile hedef araç arasında marka, yakıt, motor ve nesil uyumu doğrulanır. Yetersiz kanıt olan başlıklar gösterilmez.

Doğrulayamadığımız iddiayı yazmıyoruz. Kartlar kaynak doğrulamasından geçmiş Difetti arıza kayıtlarına dayanır; hedef araç ile kaynak araç arasında marka, yakıt, motor ve nesil uyumu kontrol edilir.

Başka bir araca mı bakıyorsun?

Marka, model ve yılı seç, raporu 30 saniyede gör.

Hemen analiz et