"S Max 2.0 TDCi AWD S&S güvenilir mi, nelere dikkat etmeli?"
İkinci el Ford S Max 2.0 TDCi AWD S&S 2015 alırken en çok dile getirilen konu: Enjeksiyon sonrası / rejenerasyonlardan kaynaklı yağ seyrelmesi. Ayrıca Sık DPF tıkanması ve rejenerasyonlar de sık raporlanıyor.
Sınırlı doğrulanmış veri
En çok dile getirilen konu: Enjeksiyon sonrası / rejenerasyonlardan kaynaklı yağ seyrelmesi. Bakım geçmişi ve test sürüşü kritik.
Motor / versiyon
2.0 TDCi AWD S&S
Model yılları
2015
Bilinen sorunlar ve riskler
En çok dile getirilenden başlayarak, her biri kaynağıyla.
Enjeksiyon sonrası / rejenerasyonlardan kaynaklı yağ seyrelmesi
Sık duyulur
Motor yağında ara sıra dizel bulunması (seyrelme), özellikle şehir içi kullanılan araçlarda DPF rejenerasyonu için yapılan enjeksiyon sonrası aşamalarıyla ilişkilidir. Seyrelme, yağın yağlama özelliklerini azaltır
Engine Internal
Sık DPF tıkanması ve rejenerasyonlar
Sık duyulur
DPF, özellikle şehir içi veya çok kısa mesafeli kullanımlarda tıkanabilir; bu da sık otomatik rejenerasyonlara, motor uyarı lambasının yanıp sönmesine, gösterge paneli mesajlarına ve bazen geçici güç düşüşüne neden olabilir
Exhaust Emissions
Ford S Max 2.0 TDCi AWD S&S yorumu: alınır mı, nasıl bir araba?
Ford S Max 2.0 TDCi AWD S&S için kaynaklarda öne çıkan başlık Enjeksiyon sonrası / rejenerasyonlardan kaynaklı yağ seyrelmesi; alınır mı sorusunun cevabı büyük ölçüde T7CI,T7CJ,T7CK,T7CL tercihine ve bu başlıkların bakım/servis geçmişinde nasıl göründüğüne bağlı.
Kaynaklarda öne çıkan dikkat noktası: Enjeksiyon sonrası / rejenerasyonlardan kaynaklı yağ seyrelmesi
Ek dikkat noktası: Sık DPF tıkanması ve rejenerasyonlar
Ford S Max 2.0 TDCi AWD S&S teknik özellikler
Ford S Max 2.0 TDCi AWD S&S 2015 için bagaj hacmi 300 litre, yakıt tüketimi 5,4 l/100 km (şehir 6,1 l/100 km · şehir dışı 4,9 l/100 km), 0–100 hızlanması 12,2 saniye.
Bagaj hacmi
300 litre
Yakıt tüketimi
5,4 l/100 km (şehir 6,1 l/100 km · şehir dışı 4,9 l/100 km)
Tek bir evet/hayır yerine kaynaklardaki dikkat başlıklarını bakım geçmişiyle birlikte okumak daha güvenli. Bu sayfada öne çıkan başlık: Enjeksiyon sonrası / rejenerasyonlardan kaynaklı yağ seyrelmesi. Alım kararı T7CI,T7CJ,T7CK,T7CL ve servis kayıtlarına göre değişir.
Ford S Max 2.0 TDCi AWD S&S nasıl bir araba?+
Kaynaklarda Ford S Max 2.0 TDCi AWD S&S için sık geçen dikkat çerçevesi: Enjeksiyon sonrası / rejenerasyonlardan kaynaklı yağ seyrelmesi. Detaylı kartlar bu sayfadaki bilinen sorunlar bölümünde; motor/yıl tercihini birlikte okuyun.
Ford S Max 2.0 TDCi AWD S&S kronik sorunları neler?+
Kaynaklarda öne çıkan başlıklar: Enjeksiyon sonrası / rejenerasyonlardan kaynaklı yağ seyrelmesi; Sık DPF tıkanması ve rejenerasyonlar.
Ford S Max 2.0 TDCi AWD S&S alırken nelere dikkat etmeli?+
2015 model 2.0 TDCi AWD S&S alırken servis geçmişi, test sürüşü ve motor/şanzıman uyarılarına bakmak gerekir. En sık raporlanan konular: Enjeksiyon sonrası / rejenerasyonlardan kaynaklı yağ seyrelmesi; Sık DPF tıkanması ve rejenerasyonlar.
Carbeak verileri nasıl toplanıyor?+
Bu sayfadaki kartlar Difetti arıza veritabanı kayıtlarından türetilir; kaynak araç ile hedef araç arasında marka, yakıt, motor ve nesil uyumu doğrulanır. Yetersiz kanıt olan başlıklar gösterilmez.
Doğrulayamadığımız iddiayı yazmıyoruz. Kartlar kaynak doğrulamasından geçmiş Difetti arıza kayıtlarına dayanır; hedef araç ile kaynak araç arasında marka, yakıt, motor ve nesil uyumu kontrol edilir.