Duster 1.5 Blue dCi 4WD kronik sorunları neler?

2024 · 1.5 Blue dCi 4WD · 5 doğrulanmış bulgu
"Duster 1.5 Blue dCi 4WD güvenilir mi, nelere dikkat etmeli?"

İkinci el Dacia Duster 1.5 Blue dCi 4WD 2024 alırken en çok dile getirilen konu: DPF tıkanması ve rejenerasyon sorunları. Ayrıca Tıkalı EGR Valfi de sık raporlanıyor.

Dikkatli ol

En çok dile getirilen konu: DPF tıkanması ve rejenerasyon sorunları. Bakım geçmişi ve test sürüşü kritik.

Motor / versiyon
1.5 Blue dCi 4WD
Model yılları
2024

Bilinen sorunlar ve riskler

En çok dile getirilenden başlayarak, her biri kaynağıyla.

DPF tıkanması ve rejenerasyon sorunları

Sık duyulur

DPF, çoğunlukla şehir içi veya kısa mesafelerde kullanılan araçlarda tıkanabilir; egzoz sıcaklıkları etkili rejenerasyonu engeller

Exhaust Emissions

Tıkalı EGR Valfi

Sık duyulur

1.5 dCi motorda EGR valfinin karbon birikintileriyle tıkanma eğilimi olduğu bildiriliyor; bu durum rölantide dalgalanma, motor arıza lambasının yanması ve performans düşüklüğüne yol açabiliyor

Exhaust Emissions

Enjeksiyon sistemi sorunları (pompa/enjektörler)

Sık duyulur

1.5 dCi motorda pompa ve enjektör tıkanıklıkları bildiriliyor; bu durum çalıştırma sorunları, düzensiz çalışma ve motor uyarı lambalarına yol açabiliyor

Fuel System

Volan ve Debriyajda Olağandışı Sesler / Bildirimler

Sık duyulur

Avrupa forum kullanıcıları, özellikle orta/yüksek kilometreli modellerde çift kütleli volan veya debriyaj bileşenlerinden kaynaklanan olağandışı sesler bildiriyor

Transmission

Turbo takırtısı / wastegate sesi

Sık duyulur

Birçok kullanıcı, motor bölmesinden gelen ve turboyla bağlantılı metalik bir takırtı bildiriyor. Bu genellikle aşınmış veya arızalı bir wastegate aktüatöründen kaynaklanıyor. Sorun nispeten yeni araçlarda bile görülebiliyor

Turbo

Dacia Duster 1.5 Blue dCi 4WD yorumu: alınır mı, nasıl bir araba?

Dacia Duster 1.5 Blue dCi 4WD için kaynaklarda öne çıkan başlık DPF tıkanması ve rejenerasyon sorunları; alınır mı sorusunun cevabı büyük ölçüde K9KU8 tercihine ve bu başlıkların bakım/servis geçmişinde nasıl göründüğüne bağlı.

Dacia Duster 1.5 Blue dCi 4WD teknik özellikler

Dacia Duster 1.5 Blue dCi 4WD 2024 için bagaj hacmi 411 litre, yakıt tüketimi 5,3 l/100 km, 0–100 hızlanması 10,2 saniye.

Bagaj hacmi
411 litre
Yakıt tüketimi
5,3 l/100 km
0–100 km/s
10,2 saniye
Azami hız
175 km/s
Lastik ebatları
215/65 R16
Yakıt deposu
50 litre
Boyutlar (U×G×Y)
4341 × 1804 × 1682 mm

Aynı versiyon, farklı yıl

Sık sorulanlar

Dacia Duster 1.5 Blue dCi 4WD alınır mı?+
Tek bir evet/hayır yerine kaynaklardaki dikkat başlıklarını bakım geçmişiyle birlikte okumak daha güvenli. Bu sayfada öne çıkan başlık: DPF tıkanması ve rejenerasyon sorunları. Alım kararı K9KU8 ve servis kayıtlarına göre değişir.
Dacia Duster 1.5 Blue dCi 4WD nasıl bir araba?+
Kaynaklarda Dacia Duster 1.5 Blue dCi 4WD için sık geçen dikkat çerçevesi: DPF tıkanması ve rejenerasyon sorunları. Detaylı kartlar bu sayfadaki bilinen sorunlar bölümünde; motor/yıl tercihini birlikte okuyun.
Dacia Duster 1.5 Blue dCi 4WD kronik sorunları neler?+
Kaynaklarda öne çıkan başlıklar: DPF tıkanması ve rejenerasyon sorunları; Tıkalı EGR Valfi; Enjeksiyon sistemi sorunları (pompa/enjektörler).
Dacia Duster 1.5 Blue dCi 4WD alırken nelere dikkat etmeli?+
2024 model 1.5 Blue dCi 4WD alırken servis geçmişi, test sürüşü ve motor/şanzıman uyarılarına bakmak gerekir. En sık raporlanan konular: DPF tıkanması ve rejenerasyon sorunları; Tıkalı EGR Valfi; Enjeksiyon sistemi sorunları (pompa/enjektörler).
Carbeak verileri nasıl toplanıyor?+
Bu sayfadaki kartlar Difetti arıza veritabanı kayıtlarından türetilir; kaynak araç ile hedef araç arasında marka, yakıt, motor ve nesil uyumu doğrulanır. Yetersiz kanıt olan başlıklar gösterilmez.

Doğrulayamadığımız iddiayı yazmıyoruz. Kartlar kaynak doğrulamasından geçmiş Difetti arıza kayıtlarına dayanır; hedef araç ile kaynak araç arasında marka, yakıt, motor ve nesil uyumu kontrol edilir.

Başka bir araca mı bakıyorsun?

Marka, model ve yılı seç, raporu 30 saniyede gör.

Hemen analiz et