C3 Aircross 1.2 PureTech Automatic kronik sorunları neler?

2017 · 1.2 PureTech Automatic · 4 doğrulanmış bulgu
"C3 Aircross 1.2 PureTech Automatic güvenilir mi, nelere dikkat etmeli?"

İkinci el Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech Automatic 2017 alırken en çok dile getirilen konu: Yağ banyolu zamanlama zinciri kayışının bozulması. Ayrıca GPF/enjektör tıkanıklığı ve güç kaybı de sık raporlanıyor.

Dikkatli ol

En çok dile getirilen konu: Yağ banyolu zamanlama zinciri kayışının bozulması. Bakım geçmişi ve test sürüşü kritik.

Motor / versiyon
1.2 PureTech Automatic
Model yılları
2017

Bilinen sorunlar ve riskler

En çok dile getirilenden başlayarak, her biri kaynağıyla.

Yağ banyolu zamanlama zinciri kayışının bozulması

Sık duyulur

1.2 PureTech'te en çok bildirilen sorun, motor yağı içinde çalışan zamanlama kayışının erken bozulmasıdır. Kauçuk pul pul dökülüp yağa karışabilir, bu da yağ toplama kanallarını, valfleri ve pompaları (vakum pompası dahil) tıkayarak güç kaybına neden olur

Engine Internal

GPF/enjektör tıkanıklığı ve güç kaybı

Sık duyulur

GPF'li bazı direkt enjeksiyonlu ünitelerde etkisiz GPF rejenerasyonu, tıkanıklıklar ve buna bağlı enjektör veya turbo sistemi sorunları bildiriliyor

Exhaust Emissions

Garanti hizmeti sorunları ve anlaşmazlıklar

Sık duyulur

Birçok kullanıcı, bilinen kusurlar için garanti onarımı almakta zorluk yaşadığını, tutarsız bayi politikaları, yıllık yağ değişimi gibi ek hizmet talepleri veya iddia edilen bakım düzensizlikleri nedeniyle reddedilmeler olduğunu bildiriyor

Other

Aşırı motor yağı tüketimi

Ara sıra

Sahipler ve tüketici dernekleri, normalden yüksek yağ tüketimi bildiriyor; sık sık yağ ekleme gerekiyor ve yağ seviyesi hızla düşüyor

Engine Internal

Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech Automatic yorumu: alınır mı, nasıl bir araba?

Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech Automatic için kaynaklarda öne çıkan başlık Yağ banyolu zamanlama zinciri kayışının bozulması; alınır mı sorusunun cevabı büyük ölçüde HNZEB2DT,HNVEB2DTM,HNPEB2ADT tercihine ve bu başlıkların bakım/servis geçmişinde nasıl göründüğüne bağlı.

Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech Automatic teknik özellikler

Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech Automatic 2017 için bagaj hacmi 300 litre, yakıt tüketimi 4,9 l/100 km (şehir 6,1 l/100 km · şehir dışı 4,2 l/100 km), 0–100 hızlanması 10,9 saniye.

Bagaj hacmi
300 litre
Yakıt tüketimi
4,9 l/100 km (şehir 6,1 l/100 km · şehir dışı 4,2 l/100 km)
0–100 km/s
10,9 saniye
Azami hız
188 km/s
Lastik ebatları
205/55 R16
Yakıt deposu
45 litre
Boyutlar (U×G×Y)
3996 × 1749 × 1490 mm

Aynı versiyon, farklı yıl

Sık sorulanlar

Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech Automatic alınır mı?+
Tek bir evet/hayır yerine kaynaklardaki dikkat başlıklarını bakım geçmişiyle birlikte okumak daha güvenli. Bu sayfada öne çıkan başlık: Yağ banyolu zamanlama zinciri kayışının bozulması. Alım kararı HNZEB2DT,HNVEB2DTM,HNPEB2ADT ve servis kayıtlarına göre değişir.
Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech Automatic nasıl bir araba?+
Kaynaklarda Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech Automatic için sık geçen dikkat çerçevesi: Yağ banyolu zamanlama zinciri kayışının bozulması. Detaylı kartlar bu sayfadaki bilinen sorunlar bölümünde; motor/yıl tercihini birlikte okuyun.
Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech Automatic kronik sorunları neler?+
Kaynaklarda öne çıkan başlıklar: Yağ banyolu zamanlama zinciri kayışının bozulması; GPF/enjektör tıkanıklığı ve güç kaybı; hizmeti sorunları ve anlaşmazlıklar.
Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech Automatic alırken nelere dikkat etmeli?+
2017 model 1.2 PureTech Automatic alırken servis geçmişi, test sürüşü ve motor/şanzıman uyarılarına bakmak gerekir. En sık raporlanan konular: Yağ banyolu zamanlama zinciri kayışının bozulması; GPF/enjektör tıkanıklığı ve güç kaybı; Garanti hizmeti sorunları ve anlaşmazlıklar.
Carbeak verileri nasıl toplanıyor?+
Bu sayfadaki kartlar Difetti arıza veritabanı kayıtlarından türetilir; kaynak araç ile hedef araç arasında marka, yakıt, motor ve nesil uyumu doğrulanır. Yetersiz kanıt olan başlıklar gösterilmez.

Doğrulayamadığımız iddiayı yazmıyoruz. Kartlar kaynak doğrulamasından geçmiş Difetti arıza kayıtlarına dayanır; hedef araç ile kaynak araç arasında marka, yakıt, motor ve nesil uyumu kontrol edilir.

Başka bir araca mı bakıyorsun?

Marka, model ve yılı seç, raporu 30 saniyede gör.

Hemen analiz et